HABERLER

TOSYAK

TOSYAK

TOSYAK
11 Temmuz 2018, 15:19

HAKKIMIZDA

Ülkemizde (OSB)  Organize sanayi bölgeleri doluluk oranlarını tamamlayamamalarından kaynaklı yeni organize sanayiler kurulamamaktadır ve sanayicilerimiz üretim yapabilecek makul  fiyatlara  fabrika alanları bulmakta zorluk çekmektedirler.

Fabrika alanı bulan sanayicilerimiz ise gerek sanayi sitelerinin  yönetilmesi  anlamında yaşamış oldukları sıkıntılardan gerekse organizasyon anlamında yaşanan sıkıntılardan dolayı üretim maliyetleri ciddi anlamda artış göstermaktedir.

Kalifiye personel bulmak ve nitelikli iş gücü oluşturmanında ayrıca sıkıntısını yaşayan sanayicimiz biryandan finansal kaynaklar bulmak için mücadele verirken diğer yandan ise yaşanan bu tür sıkıntılar sanayicilerimizin işini bir hayli zorlaştırmaktadır.

Navlun maliyetlerininde ciddi anlamda önem taşıdığı sanayi üretimlerinde ülkemiz sanayicisi yapmış olduğu işlere uygun yer temini edinememesinden  kaynaklı olarak, kendi işine uygun konumda yer bulamakta zorluk çektiği için içinde bulunduğu şartlara uygun yerde üretim yapmak zorunda kalmaktadır , nakliye maaliyetlerideolumsuz olarak sanayicimizin üretim birim fiyatlarına yansımaktadır, bu olumsuz etkenlerden dolayı üretim birim fiyatları ülkemizde hızla artış gösterdiği için hazır ürün  ithalatı cazip hale gelmektedir.

İthalatın yapılması ile rekabet etmek zorunda kalan sanayicimiz kar marjlarındada indirime gitmek zorunda kaldığı için üretim büyük bir hızla cazibesini yitirmektedir.

Sanayicimizin yaşamış olduğu bu sıkıntıları birebir yaşamış olan ve bu konularda araştırmalar yapan Sanayici İş Adamı Zeynel ELCİK çözümler üretmek amacı ile TOSYAK ın kurulmasına  Kurucu Başkan olarak karar vermiştir.

        Hızla gelişen ülkemizde sanayi yatırımlarının hızlanması ve ülkemizdeki istihdam seferberliğine katkıda bulunmak amacı ile kurulan TOSYAK güçlü üye profili ve kurumsal yapısı ile ülkemizin sanayileşmesinin hızlanmasında büyük rol almayı planlarken istihdam ve nitelikli üretiminde artmasında önemli misyon üstlenmeyi hedeflemektedir.